O společnosti

Historie

Strojírenská výroba v závodě Hradec Králové - Plotiště nad Labem má dlouholetou tradici. Samotný závod, s výhodnou polohou mimo městskou zástavbu, byl založen v roce 1942.

Od roku 1953 byl hlavním výrobním programem vývoj a výroba naftových motorů, včetně slévárenské výroby odlitků ze šedých i hořčíkových slitin. Do celého světa bylo expedováno tisíce motorů různých typů a provedení, nejdříve pod obchodní značkou ŠKODA a SLAVIA, od roku 1973 pod obchodní značkou ČKD. Od r. 1990 patřila společnost do holdingové skupiny ČKD PRAHA HOLDING, a.s.

Od r. 2002 ve výrobním programu pokračovala společnost BEZ MOTORY, a.s., v r. 2008 byl ukončen vývoj a následně i výroba motorů.

V r. 2009 převzala servis a výrobu náhradních dílů pro vyrobené typy a řady motorů společnost BM SERVICES, s.r.o. Je tak jediným přímým následníkem zhora uvedených společností a nositelem tradice a zkušeností v oblasti servisu a dodávek náhradních dílů.

   CKD_old 

Současnost

Společnost BM SERVICES, s.r.o. zaměřuje svoji činnost zejména na zajišťování provozních i servisních služeb, včetně dodávek originálních náhradních dílů na motory značek ČKD, Škoda, Slavia, zpracování návrhů generátorových soustrojí elektráren,řídících a kontrolních systému vznětových motorů, pohonů, čerpadel a pod.včetně jejich montáže. Rovněž se zabývá přestavbami těžkých spalovacích motorů pro provoz na různá paliva. Na všechny své výrobky a činnosti poskytuje patřičné garance, podložené oprávněným vlastnictvím originální technické dokumentace, výrobních postupů a know-how.